Obsah

Typ: ostatní
Plavecká štafeta ,,50m do prázdnin´´ uzavřela letošní seriál sportovních soutěží. 1 28.6.2017

Věřte nevěřte, ale po několikaletém období dešťů se na nás konečně usmálo štěstí, když celé dopoledne z nebe nespadla jediná kapka. Závodníci ze základních škol se tedy mohli soustředit jen na své výkony, které během závodů gradovaly, a k vidění byly občas i velmi solidní časy. V konkurenci sedmi štafet si pro pohár za třetí místo doplavala kadaňská Jednička, když první dvě místa obsadila základní škola Krátká z Klášterce nad Ohří. Ta při absenci ZŠ Perštejn a (bohužel již téměř tradičně) i kadaňského gymnázia přivezla kromě vítězné štafety také tým složený z žáků nižšího stupně, který přes věkový hendikep dokázal vybojovat stříbro.

Novinka v podobě vloženého závodu ,,ARMY RUN´´ zakončila naše dopolední účinkování na koupališti. Osmičlenné týmy si vyzkoušely sehranost při skoku z věže, pádlování na lodi, body boardingu a běhu na zrádně vratkých vodních lávkách. Nejvšestrannější se ukázala posádka ZŠ Rudolfa Koblice, stříbro vybojovala ZŠ Krátká a bronzovou medaili si odneslo klášterecké gymnázium.

Děkujeme zúčastněným školám, vedení TH Kadaň , všem plavčíkům a dobrovolníkům za pomoc, divákům za skvělou kulisu a těšíme na příští ročník, který bude už dvanáctý!